Historia zespołu Panta Koina rozpoczyna się w 2001 roku w Parczewie. W ówczesnych okolicznościach jedyną muzyczną atrakcją, jaką mogliśmy sobie zaserwować były spontaniczne jam session w garażu. Pomimo szczerych chęci nie udało się skompletować stałego składu, z którym można było pracować nad konkretnym materiałem. Brak miejsca do grania prób i niezdecydowanie niektórych osób odnośnie ich udziału w projekcie, a przez to duża rotacja w składzie - ot całe podsumowanie pierwszych lat istnienia zespołu.

Z powodu braków kadrowych regularne próby rozpoczęły się dopiero w 2004 r. Październikowym koncertem, który odbył się w już kultowym barze u Labamby zainicjowaliśmy małe tournee po Ziemi parczewskiej. Przyszła zima, która oznaczała koniec prób - w garażu nie dało się grać. W roku 2005 zagraliśmy kilka małych sztuk, udało się nam również wygrać Jednodniowy Akademicki Festiwali i wystąpić na deskach lubelskiej muszli koncertowej jako support przed Maleo Reggae Rockers i VOO VOO. Przekonani o sensie swojej twórczości nagraliśmy niskim kosztem demo, na którym znalazły się 3 numery. Niestety nagranie odbyło się już po wyjeździe perkusisty za granicę. Niedługo po nim Polskę opuścił wokalista, a rozkręcającą się muzyczną machinę powstrzymała postępująca emigracja.

Muzycy Panta Koiny w latach 2001-2005: Czapa - bębny, Franek - bębny, Mania - wokal, Miły - bas, Bzoma - konga, Głazek - gitara rytmiczna.

Zespół został reaktywowany w 2009 roku. Do Bzomy (który w międzyczasie zmienił profesję z kong na wokal) i Głazka dołączyli Kacper (perkusja), Jeżu (bas) i Worm (gitara prowadząca). Kapela, pomimo intensywnej pracy nad nowymi kawałkami, w ciągu 2009 roku wystąpiła na ponad 40 koncertach, w tym na wspólnych imprezach z takimi wyjadaczami polskiej sceny muzycznej jak Moskwa, Jelonek, Acid Drinkers, KSU, T-Love, czy Kult. Dzięki wygranym na przeglądach rockowych udało się w 2011 roku zarejestrować materiał, Epkę "Martwe miasta", która stanowi skrócony, koncepcyjny zapis twórczości zespołu. Niedługo po nagraniu koleje losu zmusiły Kacpra do rezygnacji z gry w kapeli. W jego miejsce do zespołu dołączył Kuba, bębniący także w Altercore. W międzyczasie zespół zagrał kilka koncertów w Polsce, występując m.in. na półfinałach Przystanku Woodstock jako uczestnik.

W marcu 2013 roku ukazała się nasza pierwsza długogrająca płyta Pieśni ulic zniewolenia, a w październiku 2016 roku wydaliśmy drugi album Naród nasz bardzo lubi kamienować. Obecnie trwają prace nad nowym materiałem. Poza tym, staramy się działać jak najaktywniej, poprzez granie koncertów oraz branie udziału w festiwalach muzycznych i przeglądach. Na bierząco piszemy historę zespołu. Jeżeli jesteście zainteresowani aktualnymi wydarzeniami, zapraszamy na nasz profil na FaceBook'u, który regularnie aktualizujemy.


(c) 2012 Panta Koina